���¯���»���¿ 2013

Dnes byla naše štěňátka poprvé odčervená a odčervovací tabletky dostala i jejich maminka. Odčervovací pasta jim sice nechutnala tak jako mlíčko, ale zvládla to výborně. Paní veterinářka je prohlédla, poslechla jim srdíčko a ostříhala jim drápky, které už maminu při kojení pěkně škrábaly. Vše bylo v pořádku a my budeme odčervovat zase za 14 dní. Dnes jsme dělali i velké vážení, protože štěňátkům jsou už dva týdny a naposledy jsme je vážili před týdnem. Od té doby nám pořádně vyrostli, holčičky mají 1,4kg (růžovka dokonce 1,5kg) a chlapeček má 1,6kg.

S velikou lítostí a bolavým srdíčkem vzpomínáme na druhého narozeného "zeleného" chlapečka, který odešel 24.12. odpoledne nečekaně do psího nebe. Chlapeček bohužel vdechl při kojení mlíčko, kterým se udusil. Myslíme na tebe a věříme, že už se šťastně proháníš po nebeských loukách s ostatními pejsky.

Dne 16.12.2013 se narodilo těchto 6 krásných smetanových andílků, 4 holčičky a 2 chlapečci. Mamince i štěňátkům se daří výborně, jsou to pořádní jedlíci a pěkně přibírají na váze. Do sekce FOTOGALERIE budeme vkládat fotečky štěňátek a do sekce ŠTĚŇÁTKA/AKTUÁLNÍ VRH veškeré informace o štěňátkách z našeho vrhu A "Amazing".

16.12. - 63.den - V 6h ráno Amynka začala rodit. První se narodil kluk jako buk v 6:18h a váží 480g. Druhá se narodila holčička v 6:52h a váží 412g. Další štěňátka ještě čekají na příchod na svět. A máme další holčičku, narodila se v 9:06h a váží 398g, jelikož šla nožičkami napřed, dala nám trochu zabrat. V 11:45h se narodil kluk s váhou 450g, ve 14:45h holčička s váhou 395g a poslední holčička se narodila ve 14:49h s váhou 357g.

15.12. - 62.den - Ranní teplota byla 37,4 C (před porodem by měla klesnout o 1-1,5 C oproti normální teplotě). Amynka už je hodně nervózní, venku se pokoušela hrabat, nechce jíst a nejradši by vlezla páníčkovi za krk. Noc byla dlouhá a obě jsme se nevyspaly....tuším, že se porod blíží. V 16:30h Amynce odteklo větší množství průhledného hlenu, teplota se snížila na 36,9 C. Rychle dýchá, ale prozatím je docela klidná. Paní veterinářka je již v pohotovosti, ale jedná se teprve o přípravnou fázi. Nyní musíme jen čekat, až se začnou objevovat kontrakce a odteče plodová voda. Samotný porod začne s největší pravděpodobností zítra ráno. Teplotu ve 20:30h jsme naměřili 36,8 C. Uvidíme, jaká bude noc a následné ráno. Moc děkujeme všem za podporu a držení palečků, je to milé.

14.12. - 61.den - Ranní teplota byla stále vysoká 37,9 C. Amynka baštila s chutí, je klidná a prozatím to na blízkou dobu porodu nevypadá. Bříško má veliké a jsou cítit pohyby miminek. Večer jsme měřili teplotu v 18h a ve 21h, v oba časy teplota 37,2 C. Amynka je prozatím klidná, ale k večeři už snědla jen suchý rohlík. Dnešní noc již spím v její blízkosti, protože porod může přijít každou chvíli.

13.12. - 60.den - Ranní teplota byla mírně snížená na 37,4 C, ale večerní teplota byla už zase 37,9 C. Amynka má chuť na jídlo a je stále klidná. I my prozatím zůstáváme klidní :-). 

12.12. - 59.den - Ranní a večerní teplota je stále vysoká 37,8 C. Amynka má chuť na jídlo, akorát jsme vyměnili granule za rýži s masovou konzervou. Je klidná a hodně odpočívá.

Naše nastávající maminka je 57. den březí a už se jí rychle blíží termín porodu, který odhadujeme již na tuto neděli až úterý....a my už se na ty mrňousky nemůžeme dočkat. Amynka má bříško pěkně veliké a po přiložení dlaně už jsou krásně cítit pohyby těch našich miminek. Včera měla po dlouhé době zase těhotenské nevolnosti, ale jinak je stále veselá a mazlivá. Porodní bedýnka a výbavička pro porod je nachystaná, a v pondělí už jsme začali měřit a zaznamenávat teplotu, která chvíli před porodem poklesne. Teď už jen čekáme, na ten velký den, narození našich ,,drýmfrenďáčků".

Od majitelky tatínka našich budoucích štěňátek Lucky Maršálové jsme dostali skvělou zprávu a to, že prvorozený Dylankův syn Armani Magic Maxim Velvet Meadows má vyhodnocené rentgeny DKK A/A, DLK 0/0, a další synek Bradley Smart Albipolis má vyhodnocené předrentgeny také DKK A/A a DLK 0/0. Moc gratulujeme a přejeme si, aby i naše štěňátka měla takto krásné výsledky.

Naše Amynka se nám pěkně kulatí, což dokazuje foto, kde by se ráda otočila na záda, ale už jí to moc nejde :-). Vše probíhá v pořádku, pořádně baští, odpočívá, a i přes zvětšující se bříško je stále veselá a čiperná. Říkám jí, že tam má snad hromadu miminek nebo jsou to pěkný cvalíci. Porod se nám rychle blíží, a tak už dáváme dohromady porodní a štěňátkovskou výbavičku.

S radostí oznamujeme, že Amynka a Dylanek budou rodiči a budeme mít štěňátka!......jupíííí, máme velikou radost a už se na ty malé chlupáčky moc těšíme. Dnes je 28.den březosti a na sonu jsme již viděli hromadu miminek. Paní veterinářka říkala, že jich vidí minimálně pět, ale může jich být i víc. Minulý týden měla Amynka první těhotenské nevolnosti a nechtěla moc baštit granule, ale teď už je jí zase líp a vesele vrtí ocáskem. Baští si teď granulky s masovou konzervou, tak je moc spokojená. Štěňátka se narodí v polovině prosince a do nových domovů budou odcházet od poloviny února. Již nyní přijímáme rezervace na fenečky i pejsky!

Průběh březosti a vývoj štěňátek můžete sledovat kliknutím na obrázek:

 

Tento týden jsme s naší Amy prožili jeden moc krásný zážitek, na který budeme rádi vzpomínat. Po dlouhém očekávání nám Amy začala na začátku října hárat, a tak už jsme jen čekali na ten správný okamžik, kdy pojedeme na to ,,již opravdové" rande našich pejsánků Amy a Dylanka. Na cestě už Amy vyhlížela svého ženicha a nemohla se dočkat na chvíli setkání. S velkou radostí jsme poté pozorovali, jak se ti naši chlupáčci sblížují, škádlí, popichují....Amy na Dylanka dorážela, Dylanek Amynku vyštěkával, když ležela a dělala, že si ho nevšímá....prostě správné námluvy :-). Dylanek je tak šikovný pejsek, že krytí proběhlo naprosto přirozeně a bez zásahu nás páníčků a o to jsme měli ještě větší radost. I na nich bylo vidět, že si krytí užili. Díky skvělému přístupu Lucky a Fandy a úžasnému Dylankovi jsme měli možnost poznat, že lze krýt přirozeně a bez zásahu člověka, že ti naši pejsánci si umí poradit s každou situací a že si to umí náležitě užít, za což jim strašně moc děkujeme. Naše Amynka byla nakrytá 15. a 17. října a teď už nezbývá nic jiného, než netrpělivě očekávat den, kdy nám paní veterinářka na sonu potvrdí, že je Amynka březí a budeme mít štěňátka. Pokud vše dobře dopadne, štěňátka se narodí před Vánoci.

V neděli 18.8.2013 jsme prožili krásné odpoledne s naší Amy, Dylankem a jeho páníčky. Domluvili jsme těm našim miláčkům takové první rande :-), aby se seznámili, v krásné přírodě kolem zámku Konopiště. I pro nás to bylo seznámení s Dylankem a jeho páníky Luckou a Fandou. Z Dylanka jsme úplně nadšený a věřím, že i Amy se budoucí ženich moc líbí. Je to opravdu nádherný pes s úžasně milou povahou. Procházka parkem byla moc fajn, popovídali jsme s páníky, Amy s Dylankem se vylítali, koukali na medvěda, vykoupali se, Amy na Dylanka i dorážela.....a následovalo rozloučení s pocitem krásně stráveného dne, poznání milých lidí, kteří své pejsky opravdu milují a Dylanka, který si získal naše srdce. Už teď se moc těšíme na okamžik,kdy bude naše Amy hárat a my se vydáme na to druhé rande, tentokrát to již ,,opravdové" :-).

Pro Amy jsme vybrali zdravého, krásného a povahově úžasného pejska "Dylanka" - Armani Dylan Excellent Bahati ze stejnojmenné chovatelské stanice. Dylanek je pejsek se silnou kostrou, výborným předním a zadním úhlením, pěknou horní linií, krásnou hlavou a nádhernou krémovou srstí.....což dokazuje i velké množství výstavních úspěchů. Pyšní se tituly Český šampion krásy, Slovenský šampion krásy, Junior Šampion ČR, Slovenský šampion krásy mladých a je čekatelem titulů Interchampion (má splněné podmínky), Polský šampion krásy, Šampion ČMKU a Šampion práce. Dylanek má i výborné zdravotní výsledky DLK 0/0, DKK 0/1, OCD ramenních kloubů, PRA/CAT, prcd-PRA, GR-PRA1 negativní, úplný chrup a nůžkový skus. Je mazlíčkem rodiny a i my jsme si ho na první pohled zamilovali. Moc se těšíme, až se s naší Amy, Dylankem a jeho páníčky setkáme na prvním psím rande :-). 

V pátek 3.5.2013 oslavila naše Amy a celý vrh A z chovatelské stanice Golden Cheer své 3. narozeniny. Všem přejeme hlavně zdraví a spoustu dalších radostných let prožitých s páníčky. Naší Amynce přejeme,aby se stala maminkou a narodila se jí krásná a zdravá štěňátka. VŠE NEJLEPŠÍ!

Včera jsme byli s naší Amy na sonu a březost se bohužel nepotvrdila. Je nám to velice líto, ale taková je hold příroda. Věříme, že se krytí příště povede a budeme se těšit na narození štěňátek. Předpokládáme, že bude Amy hárat na podzim 2013.

O víkendu 12.-13.1.2013 byla naše Amy nakryta opravdu krásným a milým psem Charliem. Moc děkujeme Lucii Urxové za výbornou péči. Teď již budeme netrpělivě očekávat, jestli se krytí povedlo a bude potvrzena březost. Štěňátka by se mohla narodit v polovině března 2013 a k odběru by byla od poloviny května.Již nyní přijímáme rezervace na štěňátko!

Před pár dny naše Amy začala hárat, a proto již brzy pojedeme za Charliem (MultiCH Yosarian Oligarchia) do Děčína. Moc si přejeme, aby se krytí vydařilo a mohli jsme se těšit na narození štěňátek.

istanbul escort
kurye iptv Ford Yedek Parçaları